WhatsApp
Yükleniyor...

Web Sitesi için 5 Altın Kural

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Kurumsal Blog Web Sitesi için 5 Altın Kural
12 Haziran 2023, 19:32 0 Yorum 769 Okuma

Web sitesi oluştururken dikkat edilmesi gereken temel noktaları es geçmek pek doğru bir yaklaşım değil. Günümüzde birçok kullanıcı web sitelerini şekillendirirken ilk sıraya arama motorlarını koyarak ilk yanlışa adım atıyorlar. Maddelere geçmeden önce şunu belirtmemiz gerekiyor ki ilk sırada arama motorlarından ziyade hedeflediğiniz kitle olmalı ve internet sitesi tasarımı bu doğrultuda yapılmalı.

Bu aşamadan sonra da aşağıdaki 5 altın kurala dikkat etmeniz oldukça önemli.

  1. Tasarım: İlk görüntü yani ilk izlenim önemli. Web sitenizin tasarımının çok karmaşık olmaması gerekiyor. Ziyaretçi siteye girdiği zaman menü konumu, reklam konumları ve içerik çok karmaşık bir şekilde karşısına çıkmamalı. Daha hedefe yönelik, doğru renklerin seçildiği ve anlatılmak istenilenin hem görsellerle hem içerikle uyumlu bir şekilde sunulması gerekiyor.

  2. Yazılım: Web tasarımı problemsiz hallettikten sonra yazılım kısmı devreye giriyor. Bu nokta site güvenliği ve kullanılabilirliği açısından önemli. Bir web sitesinin iyi olması tasarımından ziyade çalışmasıyla ölçülür. Çalışması gereken formların hatasız işlemesi veya yapılan linklemelerin sorunsuz bir şekilde yönlendirilmesi kullanıcı deneyimi açısından oldukça önemli noktalar.

  3. Optimizasyon: Web sitenizin hem tasarımsal hem de yazılımsal olarak arama motorlarına optimize edilmiş olması her zaman bir adım önde olmanız anlamına geliyor. Web sitesini sadece arama motorları için yapmadan, ziyaretçileriniz için yaptığınız web sitesini arama motorları için optimize etmelisiniz. Bu noktada arama motorlarının dikkate aldığı bazı teknik kriterler var. Kullanıcı deneyimine zarar vermeden bu kriterleri web sitenizde mutlaka uygulayın.

  4. Mobil ve Tablet Uyumu: Cihaz kullanımı artık mobil kullanıma doğru hızlıca değişkenlik gösteriyor. Bu nedenle web sitelerinin mobil uyumlu olması artık bir öneriden ziyade gereklilik halini aldı. Web sitenizi mobil uyumlu hale getirmek için gerekli testleri yapmalı ve hataları düzeltmelisiniz.

  5. Teknik Destek: Web sitenizi dışarıdan hizmet alarak yaptırıyorsanız bu nokta oldukça önemli. Altyapı güncellemeleri, yedekleme, içerik güncelleme desteği gibi konularda hizmet aldığınız yerden mutlaka destek de alabilmelisiniz. Uzun vadede desteği olmayan veya güncellemeleri düzenli olarak yapılmayan web sitelerinde teknik sorunlar yaşayabilirsiniz.

AJansRehber.com olarak, hazır web sitesi çözümleri sunan bir firmayız. Profesyonel bir şekilde web sitenizi oluşturarak yukarıdaki temel noktalara dikkat eder ve size destek sağlarız. Web sitenizin tasarımı, yazılımı, optimizasyonu, mobil uyumu ve teknik desteği konusunda size yardımcı olabiliriz.

Sonuç olarak, internet sitesi oluşturma sürecinde bu noktalara dikkat etmek, başarılı bir web sitesi oluşturmanıza ve hedeflediğiniz kitleye ulaşmanıza yardımcı olacaktır. 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum